Noc s Andersenem 2019

Letošního nocování v knihovně se zúčastnilo 15 dětí (což je maximum pro naše prostory). Většina byla z druhých tříd dašické ZŠ a letos se poprvé účastnily i děti, které chodí do jiné školy (Pardubice) a využívají služeb dašické MěK.

I letos pro ně byla nachystána spousta aktivit, ani jsme všechno nestihli. Mimo jiné, děti dokončovaly nedokončenou pohádku "O čtenáři a vose", zkoukly loutkovou pohádku "O líném Honzovi", vyrobily si velikonoční dekoraci, soutěžily, vyhrávaly, ...

Na dobrou noc jsme si pustili pohádku o době ledové a něco málo po půlnoci jsme se ubírali do hajan.

Děti jsou opravdu ranní ptáčata, protože  ráno kolem půl sedmé už byly na nohou. U snídaně jsme si přečetli novou pohádku o pejskovi a kočičce - Jak zařizovali moderní domácnost, a potom jsme pomaloučku balili. Kolem osmé hodiny byla knihovna prázdná.

Myslím si, že jsme si večer příjemně užili a budeme se těšit na další společné akce v Městské knihovně v Dašicích.