Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem 2018

V pátek 23. 3. 2018 se v prostorách knihovny sešlo 14 nových čtenářů (převážně to byli druháci z dašické  ZŠ), aby se zúčastnily celostátní akce knihoven Noc s Andersenem. Letos nás v Dašicích provázeli celým večerem pejsek s kočičkou. Po nezbytných počátečních informacích, co děti čeká a co je nemine, jsme se odebrali do Dašické kavárny na zmrzlinu. Protože letošní ročník nocování byl kvůli Velikonocím posunutý o týden dopředu a byla brzy tma, malování na chodník se nám smrsklo jen na chvíli, protože děti o něj nechtěly přijít. A pak se už tvořilo (pejskové a kočičky), soutěžilo, hrálo se. Za každou aktivitu děti dostávaly los, a tak je před půlnocí čekala i tombola s drobnými dárky. Jako překvapení pro děti přijelo Loutkové divadélko Kozlíček s premiérovou pohádkou O Budulínkovi. Naše děti byly opravdu první, kdo pohádku viděl. A po představení měly děti nejen možnost zkusit si loutky povodit, ale také si zkusily zahrát přímo s kulisami. A navíc jim pan Kudrna, autor všech loutek divadélka, pověděl, jak se loutky vyřezávají a co se s nimi všechno dělá, než můžou na jeviště. Před spaním nás ještě čekala pohádka a kolem půl jedné jsme se chystali do spacáků. Protože letos první děti odcházely v sobotu už kolem sedmé hodiny ranní, vstávali jsme opravdu brzy, abychom se stihli v pohodě nasnídat a sbalit si věci.

Věřím, že si všichni společné nocování v knihovně užili a my se s Káťou těšíme na další ročník v příštím roce a na další nové nocležníky. Budou to opět děti z příštích druhých tříd, které po pasování na čtenáře začnou chodit pravidelně do knihovny.