Noc s Andersenem 2016

Noc s Andersenem 2016

1. dubna mohli noví dětští čtenáři prožít jednu jedinou noc v roce v knihovně. Letos se sešlo 14 druháků – v červnu loňského roku se stali čtenáři a pravidelně a poctivě si půjčují v knihovně knížky. Nocování je pro ně jakousi odměnou. Kromě malování, tvoření, soutěží, her a čtení měly děti opět možnost si zkusit vodit loutky z Loutkového divadla Kozlík, které s naší knihovnou při této akci pravidelně spolupracuje. Myslím si, že to je pro všechny děti vždycky největší zážitek. Mohli jsme shlédnout i pohádku o perníkové chaloupce. Za splněné úkoly dostávali soutěžící losy a před půlnocí jsme uspořádali tombolu a opravdu nikdo neodešel s prázdnou. Před spaní jsme dětem promítli pohádku a kolem půl jedné v noci jsme se ukládali ke spánku. Tahle partička, to byla opravdu ranní ptáčata, protože v sobotu vstávala už ve čtvrt na sedm ráno, zkrátka žádné vyspávání. Po snídaní si ještě trochu pohráli a potom hurá domů.