Noc s Andersenem 2012

Noc s Andersenem 2012
            Na konci března, přesněji řečeno, 30.3.2012, se v dašické knihovně, stejně jako v desítkách dalších po celé naší republice, nocovalo. Trošičku nás zaskočila zima a nemoc dětí, takže tři se na poslední chvíli omlouvaly za svou neúčast z důvodu nemoci, ale to se nedalo nic dělat. Celkem nás tedy bylo v knihovně 13 + 3 dospělí. Většina dětí byla z 3. a 4. třídy, měli jsme jednoho prvňáčka a jednu sedmačku. Po celou noc jsme si hráli, soutěžili, četli si, malovali a tvořili. Letos poprvé pomáhala při organizaci Zuzka Martinková, a ta, samozřejmě, přišla i s novými nápady. Všechny děti si vytvořily svůj čtenářský deníček, do kterého budou zapisovat přečtené knížky. Paní knihovnice slíbila, že vymyslí nějakou soutěž, která by se vázala na počet přečtených knih. Za jednotlivá vítězství v soutěžích si děti tahaly losy a o půlnoci jsme měli tradiční tombolu s drobnými dárky pro každého. Kolem půl jedné jsme zalehli, protože na děti čekalo ráno vstávání, aby stihly další vystoupení na Velikonoční výstavě ve škole. Účastníci naší zábavné noci byli spokojeni a někteří z nich se už hlásili na nocování napřesrok.
Letos v knihovně spali: Kája, Iva, Vašík, Anička, Věruška, Eliška, Adélka, Vojta, Tibor, Áďa, Sabina, Eliška, Šárka a Káťa se Zuzkou a paní knihovnicí.
Fotografie z nocování si můžete prohlénout ve fotoalbu.